ВестиСпорт

Сигурна победа против Убљана

Фудбалери Будућност – Крушика били су сигурни у мечу 26. кола Српске лиге Запад, савладавши Јединство из Уба са 3:0 (1:0). Домаћи фудбалери , тренутно трећепласирана екипе српсколигашког запада, нису дозволили опуштање против неугодних гостију, који се грчевито боре за опстанак.

Најпре је Рашевић у 32. минуту постигао „одбитак“ након пенала који је извео Исидоровић, и довео Ваљевце у вођство. Са минималним вођством домаћих се отишло на одмор, да би у наставку било виђено више узбуђеља, и још два гола у мрежи гостију.

На самом почетку другог полувремена, Павловић повећава предност домаћих, и приморава госте на отворенију игру. покушавали су гостујући играчи током другог дела сусрета да се врате у меч, ставарали шансе, али безуспешно. Казна стиже на самом крају меча, када Рашевић у 90. минуту асистира Поповићу за коначан резултат.

Сенку на меч бацила је тешка повреда домаћег штопера Пријовића, а целокупно коло обележила је туча и прекид меча у Љубићу између домаћег полета и другопласиране екипе Смедерева.

Будућност – Крушик овом победом остаје на трећој позицији, са три бода мање од Смедереваца, и девет мање од првопласиране Мачве, којој у наредном колу гостује у Шапцу.

Фудбалери Радничког поражени су у Новој Вароши од екипе Златара резултатом 3:2. Ваљевци се тренутно налазе на петој позицији, а у наредном колу Зоне Дрина у Ваљеву у комшијском дербију гостује мионичка Рибница.