Вести

ТЕНТ у полуфиналу после велике борбе

Odbojkašice Železničara nisu uspele da ponove prošlogodišnji uspeh i plasiraju se u polufinale plej-ofa Superlige Srbije, ali su ostavile odličan utisak. U izvanrednoj revanš utakmici četvrtfinala, prepunoj dobre odbojke i uzbuđenja, obrenovački TENT je ostvario i drugu pobedu. Konačan rezultat meča u kojem su Lajkovčanke dva puta vodile bio je 2:3 (25:22, 22:25, 25:18, 23:25, 4:15). Odbojkašice Železničara dale su sve od sebe, a svaka od sedam standardnih i najiskusnijih odbojkašica imale su značajan doprinos u pojedinim delovima utakmice. Možda je i umor te standardne postave uticao na krajnji ishod, dok je trener TENT-a Marijana Boričić koristila par alternacija više.

Poseban izazov za domaći tim je bilo sustizanje prednosti gošći u svakom setu, osim u tajbreku. Scenario je bio sličan: Obrenovčanke bi povele u startu, imale manju ili veću razliku, a od polovine seta ili čak i kasnije naše odbojkašice bi postepeno sustizale rezultat i onda bi se u uzbudljivoj završnici rešavao pobednik. Želja je najbolje odigrao u trećem setu, koji je od početka bio izjednačen, uz furiozan završetak i rezultat 25:18. U četvrtom domaći tim je sustigao prednost TENT-a, izjednačio na 15:15 i poveo, gošće su opet uspele da naprave razliku od 20:24, Lajkovčanke se primakle na 23:24, da bi četvrtu set loptu TENT iskoristio i izjednačio na 2:2. Delovalo je u tom setu da je Železničar ipak blizu pobede, tako da se od tog udarca igračice Svetlane Ilić nisu oporavile i u tajbreku je na parketu igrao samo jedan tim.
Treba istaći da su, pored timske igre, odbojkašice Železničara pokazale i individualni kvalitet, smenjnjujući se u pojedinim periodima meča. Lazarevićeva je dobro dizala lopte na smeč u odlučnim trenucima prvog seta i napravila seriju dobrih servisa u  trećem; Veljkovićeva i Mitrovićeva imale su nekoliko sjajnih smečeva u trećem setu, a Andrićeva bila odlična u bloku; u četvrtom takođe u pojedinim trenucima dobri poeni Andrićeve i Veljkovićeve; Bergendorf odlučna kada zaškripi tako da je i u ovom meču nakupila blizu 30 poena; Tamara Rakić konstantno borbena.
Železničar – TENT 2:3 (25:22, 22:25, 25:18, 23:25, 4:15)
Lajkovac – Gledalaca: 400. Sudije: D. Rogić, I. Miljković. Trajanje meča: 125 minuta.
ŽELEZNIČAR: Bergendorf 27 (75-26, 6 gr, 5 izb, 1 as, 3 sg), Veljković 6 (7-3, 2 bl, 2 sg), Lazarević 6 (4-2, 3 as, 7 sg), N. Mitrović 15 (40-12, 2 gr, 2 izb, 3 as, 23 pr, 2 gr, 2 sg), Andrić 11 (22-9, 3 gr), Rakić 11 (24-9, 3 gr, 48 pr, 5 gr), Dimić (lib, 24 pr, 3 gr), Pejović, Raković, Kompirović, J. Mitrović, Martinović. Trener: Svetlana Ilić.
TENT: Vignjević 4 (5-2), Jovičić 23 (59-19, 2 gr, 4 izb, 3 bl), Bjelić 3 (9-2, 3 gr, 14 pr, 4 gr), Gajić 10 (12-7, 2 bl), Vučićević 8 (7-4, 3 bl), Stanimirović 18 (41-16, 2 gr, 2 izb, 18 pr, 2 gr), Stepanović (lib, 21 pr, 6 gr), Ćeranić 6 (17-4, 2 gr), Roganović, Sretović, Martinović, Đurić. Trener: Marijana Boričić.