ВестиСпорт

Жељa победио Михајловац

[hr style=“double“]izvor:lajkovac.rs foto :youtube[hr style=“double“]

Železničar se iz sve snage bori za opstanak u Srpkoj ligi. U 27. kolu juče je na svom stadionu savladao ekipu Mihajlovca sa 3:1. Šok već na početku meča jer su gosti poveli u drugom minutu golom Stojanovića posle dobrog prodora. U 27. minutu isključen je napadač Mihajlovca Nikoličić zbog udaranja svog čuvara, što je svakako olakšalo Želji dalji tok utakmice. Naš tim izjednačio je krajem prvog poluvremena golom sa 16 metara bonus igrača Pavlovića. Odluča o pobedniku pala je na početku drugog poluvremena, za samo tri minuta. U 50. minutu snažan šut Obradovića sa 20 metara završio je u mreži gostiju, dok je na 3:1 povisio Plećić, posle dobre akcije domaćih i šuta iskosa u kaznenom prostoru.

Železničar je sada na pretposlednjem mestu sa 29 bodova, tri više od Jošanice, koja danas u poslednjem meču ovog kola dočekuje tim Jedinstvo Putevi iz Užica. Po 29 bodova imaju i Mokra Gora i Loznica, a po 30 Mihajlovac i Jedinstvo. Dakle, zakuvalo se na začelju, nada za Želju postoji, ali je i raspored do kraja težak. Već u subotu se ide na nogu lideru, kragujevačkom Radničkom 1923, koji je nadomak titule i teško će prepustiti bodove na svom stadionu. Zatim u Lajkovac dolazi u goste jedan od vodećih timova lige Šapine, dok u poslednjem kolu Železničar gostuje Smederevu. Direktni konkurenti za ostanak u ligi takođe nemaju lak raspored, imaju i međusobne susrete, tako da je sve moguće. Iz Srpske lige Zapad u niži rang odlaze dva kluba.