ВестиСпорт

Победа ФК Будућност – Крушик 2014 над Шумадијом, пораз кошаркаша Металца од Партизана

Фудбалери ФК Будућност – Крушик 2014, успели су да у Ваљеву прекину низ од два везана пораза победом над екипом Шумадије из Аранђеловца резултатом 3:0. Меч је обележио сјајни капитен домаћих, Милош Рашевић, који је постигао два гола, а асистирао Исидоровићу код трећег поготка. Повели су Ваљевци већ у првом минуту, да би популарни Рашке у 21. минуту постигао други гол за домаће, који јеобезбедио миран наставак меча за ваљевску екипу. Контролисали су Ваљевци игру током целог сусрета, стварали шансе, а у 75. минуту, након центаршута Рашевића, гол постиже Исидоровић за коначних 3:0. Осим победе радује и сјајна игра домаће екипе, пред гостовање другопласираном Смедереву у наредном колу, где ће Ваљевци покушати да се у потпун ости врате у трку за прво место српсколигашког запада.

У Зони Дрина Раднички је у Лајковцу одиграо нерешено 1:1 са Задругаром. Раднички је остао на шестој позицији Зоне Дрина, а у наредном колу на Петом пуку дочекује Јединство из Владимираца.

Кошаркаши Металца су доживели и други пораз у припремним мечевима са Партизаном. Ваљевци су овога пута пружили одличан отпор на домаћем терену, а Партизан је победио са 75:70 (13:26, 23:15, 17:21, 17:13). На овом мечу за Ваљевце је дебитовао Дејан Ђокић, доскорашњи плеј Златибора. Најефикаснији код Металца по обичају био је Мајсторовић, који је постигао 13 поена, а пратио га је Тодоровић са 11 поена. Код Партизана најефикаснији су били Маринковић са 17 и Џоунс са 11 поена.

Од појединачних спортова успехе су забележили каратисти и рвачи.

Такмичари Карате клуба „014 Ваљево“ на Првенству Србије за полетарце, пионире и наде, у конкуренцији 1200 такмичара, освојили су четири медаље. Полетарка Андреа Крстић је захваљујући сјајним наступима освојила златне медаље у апсолутном нивоу и у Ц класи, док је Стефан Мићић освојио бронзу у апсолутној. У конкуренцији нада, Николина Ђурић, освојила је треће место у апсолутној категорији, а такмичење је било изборно за наступ у репрезентацији на Првенству Балкана.

Рвачи Младости у Младеновцу

Рвачи Младости на Првенству централне Србије у Младеновцу за сениоре, кадете и старије пионире освојили су седам медаља у све три узрасне категорије. Код сениора Дарко Пантелић је био други у категорији до 75 килограма, док је Лука Павловић био трећи у истој категорији. У кадетском узрасту Мијат Лукић (-69кг), Лазар Гавриловић (-100кг) и Страхиња Ђермановић (-85кг) били су други, док је први у својој категорији (-76кг) био Илија Лазаревић. Код старијих пионира Лука Ранисављевић је био трећи у категорији до 46 килограма.