ВестиИнформацијеСпорт

Valjevski rvač Strahinja Đermanović imao je sjajan nastup, osvojivši zlato u kategoriji do 87 kilograma.

U Beogradu je za vikend u organizaciji Radničkog sa Crvenog krsta održan veoma jak međunarodni turnir „Serbian open“ uz učešće takmičara iz Srbije, Bugarske, Grčke i Bosne i Hercegovine. Valjevski rvač Strahinja Đermanović imao je sjajan nastup, osvojivši zlato u kategoriji do 87 kilograma. Đermanović je ostvario četiri pobede protiv Mirkovića iz Fruškogorca,Horna iz Sombora, Rakića iz kragujevačkog Radničkog i Simovića iz Kragujevca, za novo zlato u svojoj kolekciji medalja.

Pored Đermanovića, na turniru je nastupio i David Petrović u kategoriji do 55 kilograma, ali nije uspeo da se umeša u borbu za medalju, pošto je poražen od Todorovića iz Crvene zvezde, iako je imao vođstvo u većem delu meča. Petrovića je trenutak nepažnje koštao pobede, a Todorović je kasnije poražen i nije uspeo da dođe do finala, čime je i Petrović izgubio šansu da se kroz repesaž umeša u borbu za medalju.