ВестиСпорт

Железничар прејак за Убљанке

U komšijskom derbiju Superlige Srbije za odbojkašice Železničar je pobedio Ub sa 3:0, po setovima 25:10, 27:25 i 25:18. Sa tri pobede bez izgubljenog seta Lajkovčanke su na prvom mestu sa devet bodova. Bez obzira što je od početka bilo jasno da je Železničar jača ekipa, koja je u komšiluk došla po sva tri boda, bilo je lepo videti da susedne opštine imaju dva tako dobra tima u najjačem rangu takmičenja. U redovima pobednika Mlađenovićeva je upisala 14 poena (8 blokada), Lukićeva 13 (7 blokada), Gajićeva 11, a Maja Savić 9. Izuetan doprinos su dale i kapiten Ivana Lazarević, koja je celu utakmicu provela na parketu, Vasileva i Spasenićeva. U ekipi Uba Trajkovićeva je imala 10 poena, Nikićeva 7, Stojkovićeva 6 itd. Ubljanke su ovaj meč igrale bez ponajbolje odbojkašice Aleksandre Petrović.

Prvi set Želja je dobio furiozno, dominirao u svim segmentima igre, delovao izuzetno kompaktno i uigrano. Novi šef stručnog štaba Dragutin Baltić je demonstrirao svoje veliko znanje i iskustvo. U drugi set Lajkovčanke su ušle malo opuštenije i odigrale ga slabije, Ubljanke su to iskoristile i postepeno podizale nivo igre tako da je protekao izjednačeno. U uzbudljivoj završnici domaće su ispustile set loptu na 25:24, što je iskusni sastav Železničara iskoristio i dobio ovaj period igre sa 27:25. U trećem setu je na trenutke viđena odlična odbojka, uz veliku požrtvovanost i duge poene, pa je posle jednog takvog poena za 9:8 za gošće publika dugo aplaudirala obema ekipama. To je ujedno bio trenutak kada je Želja prelomio set, najviše zahvaljujući odličnim smečevima Lukićeve i blokadama Vasileve. Ni dva tajmauta za redom trenera domaćih Dejana Stojkovića nisu pomogla, tako da je prošlogodišnji pobednik Kupa Srbije i učesnik polufinala plej-ofa rutinski priveo meč kraju.