
Данас у среду 24.06.2026. године у 9.00 је у Колубарском управном округу извршена
примопредаја дужности између досадашњег начелника Виктора Мићића и новопостављеног
начелника Милоша Крстића. Мићић је новог начелника известио о претходним активностима, предао
му дужност и пожелео му пуно успеха у даљем раду.
Милош Крстић се захвалио свом претходнику и истакао да ће настојати да буде спона између Владе
Републике Србије и јединица локалних самоуправа на територији Колубарског округа.
„Велика ми је част што сам управо ја изабран да будем начелник Колубарског управног округа, а
ништа мања и обавеза, с обзиром на то да се у наредном периоду очекују велики пројекти у Ваљеву и
на подручју Колубарског округа.
Моја дужност је да у наредном периоду одржим добру сарадњу са
министарствима и Владом Републике Србије. Као начелник Округа ћу се трудити да дам свој
допринос и да се добра сарадња настави и у наредном периоду на добробит свих грађана Колубарског
округа“, поручио је Крстић.
Милош Крстић је Специјалиста струковни -инжењер машинства. На ову дужност је постављен
Одлуком Владе Републике Србије уместо Виктора Мићића који је на тој функцији био од априла 2024.
године.
Нови начелник Колубарског управног округа је након примопредаје дужности одржао састанак
са начелницима инспекцијских служби на коме су договорени даљи кораци и активности.