ВестиСпорт

Četiri medalje za karatiste “ 014 Valjevo“

Na prvenstvu regiona Uže Srbije koje je u nedelju održano  u Čačku, mladi sportisti KK “ 014 Valjevo“  osvojii su 4 medalje, u konkurenciji oko 300 takmičara iz 50 klubova.

Mladja seniorka Jovana Marković se okitila zlatnom medaljom u disciplini borbe, dok su Milica Ilić, Iris Andjelić i Vasilije Milivojević, u svojim uzrasnim i težinskim kategorija uzeli bronzane medalje. Pored njih, koji su se, osvojivši medalje,  kvalifikovali na prvenstvo Srbije, odlične nastupe ostvarili su i Nikolina Djurić, koja je u katama, u konkurenciji 64 takmičara došla do polufinala, ali u repasažu završila kao peta,  i David Petrović, koji  se u borbama plasirao medju prvih osam.

Treneri Predrag Branković, Milan Lepojević  i Čedomir Bajkin zadovoljni su postignutim rezultatima i s pravom očekuju i medalje na prvenstvu Srbije.

Na takmičenju je kao sudija učestvovao i Milenko Lukić, član našeg kluba.