ВестиИнформације

Valjevski rvači uspešni na tri fronta

Prethodnog vikenda valjevski rvači borili su se na tri fronta, u Zagrebu, Beogradu i Sremskoj Kamenici, odakle su se vratili sa ukupno osam medalja. Najuspešniji je bio Uroš Kojić, koji je u Zegrebu bio prvi, a Bojan Andrić je uspeo da u dva dana osvoji dve medalje, jednu na turniru u Zagrebu, a drugu u Beogradu.

Najpre su u subotu na tradicionalnom turniru „Trofej Zmaja“ u organizaciji Rvačkog kluba “Fruškogorac” iz Sremske Kamenice rvači Mladosti osvojili tri srebrne medalje. U odličnoj konkurenciji uz učešće 100 takmičara iz devet klubova druga mesta u svojim kategorijama zauzeli su junior Strahinja Đermanović koji je nastupio u težoj kategoriji (-97kg), kadet David Petrović (-55kg) i stariji pionir Mihailo Marković (-60kg).

Istog dana na izuzetno jakom međunarodnom turniru za pionire „Herkul open“ održanom u Zagrebu, rvači valjevske Mladosti osvojili su tri medalje. U konkurenciji preko 200 takmičara iz 6 zemalja Uroš Kojić je bio prvi u svojoj kategoriji, dok su Bojan Andrić i Ognjen Pešić osvojili treća mesta.

Izuzetno uspešan vikend završen je u nedelju osvajanjem dve bronze na međunarodnom turniru pionira “Prezident kup”. U konkurenciji 250 takmičara iz 14 zemalja, bronzane medalje u svojim kategorijama osvojili su Bojan Andrić i Luka Pavlović, dok su bez medalja uprkos dobrim borbama ostali Filip Krstivojević i Dimitrije Radovanović.

Valjevske rvače za vikend očekuje i poslednje državno prvenstvo u ovom delu sezone, pošto je u Senti u subotu na program prvenstvo Srbije za mlađe pionire u slobodnom stilu, na kojem će mladi valjevski rvači pokušati da dođu do novih državnih odličja.