ВестиРегионСпорт

Средњошколци други на Међуокружном такмичењу у фудбалу

[hr style=“double“]izvor:lasjkovac.org.rs i foto:lajkovc.org.rs[hr style=“double“]

Lajkovački srednjoškolci osvojili su drugo mesto na Međuokružnom takmičenju srednjih škola u malom fudbalu, koje je održano u Sportskoj hali u Lajkovcu. Učenici četiri najbolje srednje škole iz Sremskog, Mačvanskog i Kolubarskog i Grada Beograda nadmetali su se za plasman na prvenstvo Srbije, koje će biti održano u Karatašu. Predstavnik Kolubarskog okruga na ovom turniru bila je Srednja škola „17. septembar“ iz Lajkovca, čiju je fudbalsku ekipu predvodio profesor fizičkog vaspitanja Ognjen Nestorović.
U prvom polufinalnom meču učenici Gimnazije iz Inđije pobedili su Drugu ekonomsku školu iz Beograda ubedljivim rezultatom 6:2, dok su lajkovački srednjoškolci plasman u finale ovog turnira obezbedili još ubedljivijom pobedom od 5:0 protiv SŠ „Vuk Karadžić“ iz Ljubovije. Korak do plasmana na republičko takmičenje naši sjajni srednjoškolci nisu uspeli da prebrode jer su gimnazijalci iz Inđije u finalu zasluženo slavili sa 3:0. I pored toga, ovo je još jedan značajan uspeh za lajkovački školski sport i opštinu Lajkovac.
Priliku da bude domaćin Međuokružnog takmičenja Lajkovac je dobio osvajanjem prvog mesta u okrugu. Na turniru održanom u Valjevu fudbaleri SŠ „17. septembar“ u prvoj utakmici su pobedili ekipu Valjevske gimnazije sa 1:0, a protiv Mionice odigrali nerešeno 3:3, što je u ukupnom skoru ipak bilo dovoljno za titulu prvaka Kolubarskog okruga.