ВестиСпорт

Порази фудбалера, победа кошаркаша Радничког

Фудбалери ФК Будућност Крушик 2014 поражени су у гостима од Полета из Љубића резултатом 1:0, а победоносни погодак за домаћине постигао постигао је Василић са беле тачке у 73. минуту. Овим поразом ваљевски фудбалери поново су пропустили прилику да се изједначе са водећом Мачвом, а нову прилику имаће већ у среду у комшијском дербију када Ваљевци гостују Железничару у Лајковцу.

Раднички је као домаћин поражен на Петом пуку од Рађевца из Крупња резултатом 3:1. Гости су повели голом Илића у 8. минуту, да би изједначио Мрковић у 43. минуту, те се са резултатом 1:1 отишло на одмор. На самом почетку другог полувремена Илић је промашио пенал за Раднички, који је могао променити ток меча. Овако, Стефановић у 52. и Стевановић у 63. минуту, који је био сигуран са беле тачке, донели су победу гостима из Крупња. Овом победом, Рађевац је претекао Раднички, који је сада седми, а у наредном колу на Петом пуку гостује другоплаирана Слога из Бајине Баште.

Кошаркаши Радничког су, за разлику од фудбалера, имали успешан викенд, победивши екипу Милешевца из Пријепоља са 80:70, по четвртинама 21:16, 20:18, 16:21, 23:15. Раднички се тако на најбољи начин реванширао за пораз од пре седам дана, када је у Пријепољу изгубио са 89:60. Овом победом Ваљевци су у игри за пласман у Прву регионалну лигу Запад, а потребно је да у последњем колу славе у гостима против Ивањице.

Од појединачних спортова успехе се забележили рвачи и каратисти. На Првенству централне Србије у грчко-римском стилу у Шапцу, рвачи Младости су освојили три медаље. Код јуниора, у категорији до 96 килограма Вук Лекић је био други, а Александар Ивковић је заузео треће место, док је код старијих пионира Бојан Ђурђевић био трећи у категорији до 70 килограма.

Каратисткиња клуба „014 Ваљево“ Николина Ђурић освојила је две златне медаље у катама на турниру „Златни појас“ одржаном у Чачку. Она је била прва у конкуренцији нада у А класи и у апсолутном нивоу, док је полетарка Андреа Крстић освојила бронзу у апсолутном нивоу.