Dobrodošli na Va1.info   Click to listen highlighted text! Dobrodošli na Va1.info
Vesti

REZULTATI OPŠTINSKE – GRADSKE SMOTRE RECITATORA SRBIJE

S obzirom na veoma lošu epidemiološku situaciju u celom svetu, pa i u našoj zemlji, izazvanu korona virusom, koja je potpuno promenila način rada i života u svim segmentima, organizatori 52. Smotre recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog“, Centar za kulturu Valjevo i Savez amatera Srbije, organizaciju ovogodišnje Smotre recitatorima prilagodili su ovim novim okolnostima.

Uz odobrenje Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, 52. Smotra recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog“ održaće se u ONLAJN formatu na svim nivoima takmičenja.

Takmičari neće nastupati ,,uživo“, već će organizatorima biti dostavljani snimci njihovog nastupa.  Žiri na svim nivoima takmičenja zasedaće ,,uživo“, a snimci će im biti emitovani u kontinuitetu za svaku kategoriju posebno, kao što je to slučaj i u normalnim okolnostima.

U skladu sa ovom odlukom, u Centru za kulturu Valjevo, 16. aprila 2021. godine, s početkom u 11.00 časova, održana je Opštinska-Gradska smotra recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog“ za grad Valjevo, za sve tri kategorije: mlađi, srednji i stariji uzrast.

U kategoriji mlađeg uzrasta bilo je prijavljeno je 20 takmičara, u srednjem uzrastu 9, u starijem uzrastu 7 takmičara.

Ocenjivačka komisija – žiri, zasedala je u sastavu: Mr Andrijana Videnović – glumica i profesorka dikcije, predsednica, Miroslav Trifunović – reditelj, član, i Angelina Lukić – glumica, članica, i nakon odgledanih snimaka donela sledeću odluku:

 

U kategoriji mlađeg uzrasta,

 

  1. mesto i direktan plasman na Republičku smotru izborila je:

 

  FILIPOVIĆ Kalina

OŠ ,,Andra Savčić“ Valjevo

Andrija Milošević: Baba, vampir Boža i klinja

Pedagog: Slavica Đurđević

  1. mesto

 

PETRONIĆ Jovan

OŠ ,,Andra Savčić“ Valjevo

Andrija Milošević: Kišni glistac

Pedagog: Slavica Đurđević

 

  1. mesto dele:

 

PERIĆ Hana

Prva osnovna škola Valjevo

Miroslav Antić: Uspavanka

Pedagog: Borka Obradović

 

SAVATIĆ Vuk

OŠ ,,Andra Savčić“ Valjevo

Dejan Aleksić: Jeziv slučaj

Pedagog: Slavica Đurđević

 

Na Okružnu smotru recitatora plasirali su se i sledeći takmičari:

 

JAKIĆ Jakov

OŠ ,,Nada Purić“ Valjevo

Vlada Stojiljković: Mama i tata se drže za ruke

Pedagog: Slobodanka Ašković

 

KRSMANOVIĆ Iva

OŠ ,,Sestre Ilić“ Valjevo

Danijela Kvas: Glista trendseterka

Pedagog: Tatjana Reljić

 

MANDIĆ Nađa

OŠ ,,Milovan Glišić“ Valjevo

Aleksandar Vučo: Kako je kit došao do Stanimirovog novca

Pedagog: Marina Vukosavljević

 

 

 

MILOŠEVIĆ Teodor

OŠ ,,Sestre Ilić“ Valjevo

Branko Stevanović: Princ i ala

Pedagog: Nataša Živanović

 

STOJAKOVIĆ LJILJANA

OŠ ,,Milovan Glišić“ Valjevo

Milovan Danojlić: Duševna muka belog luka

Pedagog: Marina Vikosavljević

 

TIMOTIĆ Marta

OŠ ,,Andra Savčić“ Valjevo

Andrija Milošević: Bezobrazna bubamara

Pedagog: Slavica Đurđević

 

U kategoriji srednjeg uzrasta,

 

  1. mesto i direktan plasman na Republičku smotru izborila je:

 

JOVANOVIĆ Dunja

OŠ ,,Andra Savčić“ Valjevo

Elizabeta Georgijev: Devojčica sa hiljadu snova

Pedagog: Slavica Đurđević

 

  1. mesto:

 

SIMIĆ Mina

Valjevska gimnazija (osnovna škola)

Žak Prever: Kako nacrtati kavez za ptice

Pedagog: msr Sandra Sofronić

 

  1. mesto

 

SOLDATOVIĆ Matija

OŠ ,,Nada Purić“ Valjevo

Boško Milosavljević: Fala, dosta

Pedagog: Mirjana Smolović

 

Na Okružnu smotru recitatora plasirali su se i sledeći takmičari:

 

MARKOVIĆ Filip

OŠ ,,Nada Purić“ Valjevo

Elizabeta Georgijev: Neobičan

Pedagog: Mirjana Smolović

 

PETROVIĆ Lazar

OŠ ,,Nada Purić“ Valjevo

Vesna Pešić: Tajna

Pedagog: Mirjana Smolović

 

RADOVANOVIĆ Aleksandra

OŠ ,,Nada Purić“ Valjevo

Miroslav Antić: Nepovratna pesma

Pedagog: Mirjana Smolović

 

 

U kategoriji starijeg uzrasta,

 

 

  1. mesto i direktan plasman na Republičku smotru izborla je:

 

RUŽIČIĆ Nikolina

Valjevska gimnazija

Radmila Petrović: Ako ljubav, onda šta

Pedagog: Vida Nikić

 

  1. mesto dele:

 

NENADOVIĆ Sofija

Valjevska gimnazija

Odisej Elitis: Monogram

Pedagog: Vera Vaš

 

LUKIĆ Viktor

SMŠ ,,Živorad Grbić“ Valjevo

Miroslav Antić: Vuk (poema)

Pedagoga: Svetlana Dujaković

 

  1. mesto

 

TUFEGDŽIĆ Milica

Medicinska škola ,,Dr Miša Pantić“ Valjevo

Dušan Matić: Gernika

Pedagog: Zorica Aleksić

 

Na Okružnu smotru recitatora plasirali su se i sledeći takmičari:

 

 

DIVNIĆ Lazar

Valjevska gimnazija

Miroslav Antić: Kad mi nedostaješ

Pedagog: Vera Vaš

 

JAKOVLJEVIĆ Dušica

Valjevska gimnazija

Marija Šimoković: Imela

Pedagog: Sandra Sofronić

 

RADMILOVIĆ Katarina

Valjevska gimnazija

Jelena Marković: Ko će da mi vrati vreme

Pedagog: Vera Vaš

 

Najuspešnijim takmičarima čestitamo i želimo puno uspeha u daljem takmičenju.

Okružna smotra održaće se 12. maja u Centru za kulturu Mionica pod istim uslovima.

Prikaži više
Back to top button
Close
Close
Click to listen highlighted text!