ВестиСпорт

Валис 93 члан Прве А лиге

Ватерполисти Валиса 93 нови су чланови Прве А лиге Србије у ватерполу. Они су у Петници потврдили пласман у елитно друштво победом над екипом ЖАК-а из Кикинде резултатом 20:7, по четвртинама 3:2, 5:2, 5:1, 7:2. Први меч баража у Кикинди завршен је такође победом Ваљеваца са 23:8, те је пласман у виши ранг у потпуности заслужен.

Екипа из Кикинде је једино у првој четвртини успела да парира Валису 93, да би у наставку ваљевски ватерполисти преузели контролу игре, увећавајући предност до краја меча. Најефикаснији код домаћина били су Глигоријевић и Булајић са по 4 поготка, а пратио их је Поповић са 3 гола.

Након завршетка меча, клуб је уручио захвалнице стручном штабу, руководству клуба и родитељском савету, као и свим ватерполистима који су учествовали у остваривању историјског успеха за ваљевски ватерполо.