ВестиСпорт

Валис 93 на корак од Прве А лиге, ФК Будућност – Крушик на два бода иза лидера

Ватерполисти Валиса 93 у првом мечу баража победили су ЖАК у Кикинди резултатом 23:8, и тиме дошли на корак од пласмана у Прву А лигу. Силовито су стартовали Ваљевци, прву четвртину завршили са 5:0, а након тога су само увећавали предност. Најефикаснији у екипи Валиса 93 били су Радуловић са 5, и Јаношевић са 4 поготка. Наредни меч игра се у суботу од 18 часова у Петници, где ће ваљевска екипа покушати да потврди резултат из првог меча и оствари историјски успех, пласман у елитно ватерполо друштво.

ФК Будућност – Крушик 2014 победио је резултатом 2:0 екипу Шумадије 1903 из Крагујевца, и сада се налази на два бода заостатка иза лидера Српске лиге Запад, шабачке Мачве, а само бод иза Смедерева 1924. Голове за ваљевски тим постигли су Исидоровић у 57. минуту из пенала, након прекршаја над Рашевићем, и Чочовић у 72. минуту. У наредном колу Ваљевци гостују последњепласираном Звижду.

Раднички са Петог пука ремизирао је са екипом Будућности у Ариљу. Резултат је био 1:1, а погодак за Раднички постигао је Бојан Ђурић. Овим резултатом Раднички остаје на петом месту Зоне Дрина, а у наредном колу дочекује екипу Брезовице.

Рукометаши Металца поражени су у Ваљеву резултатом 32:26 од екипе Шамота. Ваљевци нису успели да упишу прве бодове у Супер Б лиги, али су пружили адекватан отпор фаворизованој екипи из Аранђеловца. Најефикаснији код Ваљеваца био је Пантић са 8, док су Бељић и Милинковић постигли по 6 погодака. Аранђеловчане је предводио Глишић са 8 постигнутих голова.

Одбојкашице Ваљева оствариле су нову победу у Првој лиги, против екипе Смедерева са 3:1 (25:12, 23:25, 25:16, 25:23). Ваљевке, нажалост, због лоших резултата у првом делу сезоне, немају шансе за опстанак у елити, а у наредном колу гостују екипи Студента у Нишу.

Одбојкаши Ва – 014 су са 3:0 (25:22, 25:20, 25:21), у гостима поражени од екипе Банавишта, у мечу без резултатског значаја, с обзиром на раније изборени опстанак у Првој лиги. У наредном колу ваљевски одбојкаши дочекују екипу Јагодине.