Спорт

Одбојкашице лајковачког Железничара у полуфиналу Купа Србије

ОК Железничар ће и ове сезоне играти у завршници Купа Србије. Жеља је у четвртфиналу савладао ТЕНТ са 3:2 (25:15, 25:22, 24:26, 21:25 и 15:12) и пласирао се у полуфинале, где ће евентуални противници бити Уб, Јединство и Партизан Ефбет.

На паркету Спортске хале Лајковац очекивала се велика борба у дербију четвртфинала, али је после два сета деловало да ће домаћи састав остварити убедљиву победу. Међутим, у изједначеној завршници трећи сет је превагнуо на страну ТЕНТ-а, након чега је кренуо преокрет који је довео до узбудљивог краја сусрета, ипак у корист Железничара.

Сјајни су били примачи Жеље, јуниорске репрезентативке Александра Узелац са 22 поена и Вања Ивановић са 20, уз одличан пријем. Одмах за њима била је Кубанка Розалес са 16 поена, Канађанка Велтман освојила је 11, Станојевић 6 и Антонијевић 3. Код гошћи су Цветковић и Мијатовић биле најефикасније са по 15 поена.

У осталим четвртфиналним утакмицама Јединство је савладало Инђију максималним резултатом, Уб као домаћин препустио Срему један сет, док је Партизан у Новим Бановцима победио Омладинац такође са 3:1.