Спорт

КАРАТИСТИ ОСВОЈИЛИ 22 МЕДАЉЕ НА КУПУ МЛАДОСТИ “ЗОРАН ПЕТРОВИЋ“ – СЕКУЛИЋУ ТРИ ЗЛАТА

Karatisti “Mionice“ su na Međunarodnom turniru Kup mladosti “Zoran Petrović“ koji je održan u subotu u Čačku osvojili čak 22 medalje u katama pojedinačno i ekipno, 6 zlatnih, 4 srebrne i 12 bronzanih. U konkurenciji oko 600 takmičara iz preko 60 klubova posebno je bio raspoložen aktuelni prvak države u konkurenciji poletaraca Nikola Sekulić koji je osvojio tri zlatne medalje i to sa kata timom pionira (Sekulić, Ostojić, Nikolić) i u apsolutnom i svom nivou pojedinačno.

Zlatne medalje u svojim nivoima su osvojili i pionir Marko Vasić i nada Tanja Stanojević, kao i kata tim ženskih nada (Marković, Vučićević, Stanojević). Srebrom su se okitili pionir Aleksandar Nikolić u apsolutnom nivou, nade Anđela Marković u apsolutnom nivou i Nada Vučićević u svom nivou i kata tim pionirki (Popović, Jevtović, Mijailović). Po dve bronzane medalje u apsolutnom i svom nivou osvojile su pionirke Helena Pavlović i Jana Popović, dok je po jedno bronzano odličje pripalo pionirkama Milici Mijailović u apsolutnom nivou i Anđeliji Jevtović u svom nivou, pionirima Oliveru Ostojiću i Aleksandru Nikoliću u svojim nivoima i nadama Nadi Vučićević i Tanji Stanojević u apsolutnom nivou, a Sari Jevtović i Anđeli Marković u svom nivou. Pored osvajača medalja na turniru su još učestvovali pionir Čeda Rakić i nada Đurđa Rakić, koji su takođe pokazali visok kvalitet u izvođenju kata.