ВестиСпорт

Пораз Металца, реми Будућност – Крушика 2014

Металац је у првој контролној утакмици пред Суперлигу поражен од Партизана резултатом 89:57 (20:13, 21:22, 33:19, 15:3). Металац је парирао у првом полувремену, док је у наставку дошло пада у игри, те се убедљив пораз није могао избећи. Најефикаснији код Металца био је Мајсторовић са 14 поена, Поповић и Тодоровић постигли су по 10, док је Чампара постигао 8 поена. Код Партизана Врабац је постигао 13, Вилјамс 12, а Аранитовић и Џонс по 10 поена.

Кошаркаши Радничког победили су екипу Ивањице са 105:85 (22:15, 33:29, 22:26, 28:15), у оквиру Суперлиге која представља доигравање за виши ранг, а у следећем колу гостују у Пријепољу.

Фудбалери Будућност – Крушика 2014 одиграли су нерешено 1:1 (1:0) са Екипом Звижда у Кучеву. Домаћа екипа је водила од 27. минута пошто је Поповић постигао аутогол, а Ваљевце је од порза спсао Севић поготком у 87. минуту. Овим ремијем Ваљевци нису искористили прилику да се изједначе са лидером Мачвом, која је са Јединством из Уба као домаћин одиграла без голова. Мачва и даље води на табели Српске лиге Запад са 35 бодовва, док Будућност –Крушик 2014 и Смедерево имају по 33 бода. У наредном колу у Ваљеву гостује Слога из Краљева.

Раднички је на Петом Пуку победио последњепласирану екипу Брезовице са 4:1, у изузетно занимљивом мечу, иако резултат говори другачије. Гости повели поготком Мијаиловића у 18. минуту. Изједначио је Тајдић у три минута касније, а отпор неугодних гостију Ваљевци су сломили тек у 75. минуту поготком Гошића. До краја меча голове су постигли још и Ђурић у 79. и Радовановић у 90. минуту. Раднички се овом победом пробио на четврто место Зонске лиге Дрина.