VestiSport

Remi Budućnost – Krušika u Smederevu

Fudbaleri Budućnost – Krušika odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju drugoplasiranoj ekipi  Smedereva 1924. Zbog velike želje da obe ekipe održe korak sa šabačkom Mačvom na vrhu tabele srpskoligaškog zapada, viđen je meč sa dosta tenzije, grubih startova i čak tri crvena kartona .

Domaći su poveli praktično u prvom napadu, golom Đokića glavom u 2. minutu, na centaršut Bastajića. Valjevci su ostali pribrani nakon ranog vođstva domaćina, te su uspeli da nametnu svoju igru, i izjednače u 24. minutu pogotkom Raševića.

Želja za pobedom dovela je do toga da na poluvremenu dođe do koškanja u tunelu stadiona u Smederevu, a u nastavku je viđena prava borba na terenu koja nije donela pobednika meča, ali je dovela do tri isključenja. Prvo je zbog dva žuta kartona isključen kapiten domaćih Stanić, da bi potom Valjevci ostali bez dva igrača, prvo Gentića, a onda i Kosića, takođe zbog dve opomene. Na kraju su se obe ekipe morale zadovoljiti podelom bodova, što je iskoristila šabačka Mačva, pobedom nad ekipom Mihajlovca, kako bi se učvrstila na čelu Srpske lige Zapad. Valjevci sada zaostaju šest bodova za liderom, a u narednom kolu dočekuju FAP iz Priboja.

U 23. kolu Zone Drina, Radnički je na Petom puku pobedio Jedinstvo 1945 iz Vladimiraca rezultatom 2:0, a oba gola za domaće postigao je Bojan Đurić. Ovim rezultatom Radnički ostaje na šestom mestu, a u narednom kolu u komšijskom derbiju gostuje ekipi Osečine.