ВестиСпорт

Реми Будућност – Крушика у Смедереву

Фудбалери Будућност – Крушика одиграли су нерешено 1:1 на гостовању другопласираној екипи  Смедерева 1924. Због велике жеље да обе екипе одрже корак са шабачком Мачвом на врху табеле српсколигашког запада, виђен је меч са доста тензије, грубих стартова и чак три црвена картона .

Домаћи су повели практично у првом нападу, голом Ђокића главом у 2. минуту, на центаршут Бастајића. Ваљевци су остали прибрани након раног вођства домаћина, те су успели да наметну своју игру, и изједначе у 24. минуту поготком Рашевића.

Жеља за победом довела је до тога да на полувремену дође до кошкања у тунелу стадиона у Смедереву, а у наставку је виђена права борба на терену која није донела победника меча, али је довела до три искључења. Прво је због два жута картона искључен капитен домаћих Станић, да би потом Ваљевци остали без два играча, прво Гентића, а онда и Косића, такође због две опомене. На крају су се обе екипе морале задовољити поделом бодова, што је искористила шабачка Мачва, победом над екипом Михајловца, како би се учврстила на челу Српске лиге Запад. Ваљевци сада заостају шест бодова за лидером, а у наредном колу дочекују ФАП из Прибоја.

У 23. колу Зоне Дрина, Раднички је на Петом пуку победио Јединство 1945 из Владимираца резултатом 2:0, а оба гола за домаће постигао је Бојан Ђурић. Овим резултатом Раднички остаје на шестом месту, а у наредном колу у комшијском дербију гостује екипи Осечине.