ВестиСпорт

Металац поражен од ФМП – а, победа Будућност – Крушика

Кошаркаши Металца поражени су на свом терену од ФМП – а у првом колу Суперлиге Србије резултатом 80:84 (20:23, 21:14, 18:24, 21:23). Пред око 500 гледалаца у Хали спортова, ваљевски кошаркаши нису успели да дођу до победе у веома важном мечу, а преломни тренутак догодио се у трећој четвртини када је ФМП направио серију 14:0. Металац није био на нивоу АБА лигаша, а млада и борбена екипа гостију је то искористила, чиме је стекла предност над Ваљевцима у борби за плеј – оф Суперлиге.

Најефикаснији код домаћина био је Јевтовић са 27 поена, Новак је постигао 19, а Поповић 11. ФМП је предводио Добрић са 25, Човић је постигао 15, а Тејић 14 поена. У наредном колу, Металац гостује Звезди 12. маја, а 15. маја у Ваљеву гостује Тамиш из Панчева.

Фудбалери Будућност – Крушика били су сигурни против ФАП – а у Ваљеву, победивши резултатом 2:0. Водећи гол за ваљевску екипу постигао је Пријовић у 55. а коначни резултат постављен је у 83. минуту аутоголом Бјелића. Ваљевци сада деле друго место са екипом Смедерева, са шест бодова заостатака за водећом Мачвом. У наредном колу, Будућност – Крушик гостује екипи Мокре Горе у Зубином Потоку.

Фудбалери Радничког ремизирали су резултатом 1:1 у Осечини, и сада се налазе на петом месту са 37 бодова, колико има и Рађевац из Крупња. У наредном колу, Раднички у ваљеву дочекује екипу Спартака из Љига.