Спорт

КАРАТИСТИ МИОНИЦЕ НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНОМ ТУРНИРУ У АРАНЂЕЛОВЦУ

Osvojeno 10 medalja, 2 zlata, srebro i 7 bronzi

Karatisti Mionice su u subotu na internacionalnom karate turniru “Aranđelovac open“ u Aranđelovcu u konkurenciji preko 850 takmičara iz zemlje i regiona, među kojima su bili i karate reprezentativci Crne Gore i Bugarske, osvojili 10 medalja u katama pojedinačno i ekipno i to 2 zlata, srebro i 7 bronzi. Na najvišem stepeniku pobedničkog postolja našla se ženska nada Tanja Stanojević, takmičeći se u svom nivou, kao i kata tim nada u sastavu Iva Latinović, Nada Vučićević i Tanja Stanojević. Srebrno odličje u apsolutnom nivou osvojio je poletarac Nikola Sekulić, dok su bronzane medalje osvojili pioniri Aleksandar Nikolić i Milica Mijailović u apsolutnom nivou, pioniri Čeda Rakić i Marko Vasić u svom nivou, nade Đurđa Rakić i Nada Vučićević u svojim nivoima i mlađa seniorka Katarina Savić u apsolutnom nivou. Mioničane su u Aranđelovcu predvodili glavni trener Dragan Tufegdžić sa pomoćnicima Jelenom Tufegdžić i Miroslavom Vasiljevićem, a pored osvajača medalja, na turniru su još učestvovali Helena Pavlović, Mladen Ilić i Tijana Cmiljanić koji su takođe zabeležili dobre nastupe.