Dobrodošli na Va1.info   Click to listen highlighted text! Dobrodošli na Va1.info
VestiSport

Pobeda FK Budućnost – Krušik 2014 nad Šumadijom, poraz košarkaša Metalca od Partizana

Fudbaleri FK Budućnost – Krušik 2014, uspeli su da u Valjevu prekinu niz od dva vezana poraza pobedom nad ekipom Šumadije iz Aranđelovca rezultatom 3:0. Meč je obeležio sjajni kapiten domaćih, Miloš Rašević, koji je postigao dva gola, a asistirao Isidoroviću kod trećeg pogotka. Poveli su Valjevci već u prvom minutu, da bi popularni Raške u 21. minutu postigao drugi gol za domaće, koji jeobezbedio miran nastavak meča za valjevsku ekipu. Kontrolisali su Valjevci igru tokom celog susreta, stvarali šanse, a u 75. minutu, nakon centaršuta Raševića, gol postiže Isidorović za konačnih 3:0. Osim pobede raduje i sjajna igra domaće ekipe, pred gostovanje drugoplasiranom Smederevu u narednom kolu, gde će Valjevci pokušati da se u potpun osti vrate u trku za prvo mesto srpskoligaškog zapada.

U Zoni Drina Radnički je u Lajkovcu odigrao nerešeno 1:1 sa Zadrugarom. Radnički je ostao na šestoj poziciji Zone Drina, a u narednom kolu na Petom puku dočekuje Jedinstvo iz Vladimiraca.

Košarkaši Metalca su doživeli i drugi poraz u pripremnim mečevima sa Partizanom. Valjevci su ovoga puta pružili odličan otpor na domaćem terenu, a Partizan je pobedio sa 75:70 (13:26, 23:15, 17:21, 17:13). Na ovom meču za Valjevce je debitovao Dejan Đokić, doskorašnji plej Zlatibora. Najefikasniji kod Metalca po običaju bio je Majstorović, koji je postigao 13 poena, a pratio ga je Todorović sa 11 poena. Kod Partizana najefikasniji su bili Marinković sa 17 i Džouns sa 11 poena.

Od pojedinačnih sportova uspehe su zabeležili karatisti i rvači.

Takmičari Karate kluba „014 Valjevo“ na Prvenstvu Srbije za poletarce, pionire i nade, u konkurenciji 1200 takmičara, osvojili su četiri medalje. Poletarka Andrea Krstić je zahvaljujući sjajnim nastupima osvojila zlatne medalje u apsolutnom nivou i u C klasi, dok je Stefan Mićić osvojio bronzu u apsolutnoj. U konkurenciji nada, Nikolina Đurić, osvojila je treće mesto u apsolutnoj kategoriji, a takmičenje je bilo izborno za nastup u reprezentaciji na Prvenstvu Balkana.

Rvači Mladosti u Mladenovcu

Rvači Mladosti na Prvenstvu centralne Srbije u Mladenovcu za seniore, kadete i starije pionire osvojili su sedam medalja u sve tri uzrasne kategorije. Kod seniora Darko Pantelić je bio drugi u kategoriji do 75 kilograma, dok je Luka Pavlović bio treći u istoj kategoriji. U kadetskom uzrastu Mijat Lukić (-69kg), Lazar Gavrilović (-100kg) i Strahinja Đermanović (-85kg) bili su drugi, dok je prvi u svojoj kategoriji (-76kg) bio Ilija Lazarević. Kod starijih pionira Luka Ranisavljević je bio treći u kategoriji do 46 kilograma.